recenzje

“Wyjątkowa książka, która pobudzi Waszą wyobraźnię. Autorka za pomocą krótkich wierszyków uzupełnia ilustracje. Skłania dzieci do kreatywnego i pokazuje jak można postrzegać świat. Świetny i niebanalny pomysł na książkę.”

„Piękne książki dla dzieci mają bardzo ważne znaczenie w rozwoju młodego czytelnika. Żeby rozbudzać w maluchach miłość i pasję do literatury warto sięgać po publikacje, które powstały z uwzględnieniem wszystkich cech, jakie powinna posiadać dobra książka.”

images

„…Kiedy nudzą mnie zabawki i potrzeba mi odmiany” – „Co widzisz” Jak stworzyć coś z niczego, a właściwie z czegoś, co jest w zasięgu dziecięcej rączki? Bo przecież zawsze gdzieś znajdzie się długopis, kartka czy kawałek sznurka.

czymzajacmalucha

„…od samego początku zwróciła moją uwagę. To nie jest taka typowa książka dla dzieci. Jest ona bardziej do oglądania i fantazjowania. Tekstu jest tu niewiele, chociaż są strony, na których jest ich nieco więcej. Jest on rymowany. Książkę można wykorzystać również do rozmów z dzieckiem na wiele tematów.

tylko-dla-mam-logo-top

Ta niezwykła książka powstawała przez 7 lat. Aż tyle czasu zajęło autorce stworzenie wszystkich ilustracji do niej. Oprócz ilustracji są tu też wiersze i całe mnóstwo zagadek. Co widzisz, to tytuł i w zasadzie główna zagadka książki.

Zadziwiające jest jak kształty konkretnych przedmiotów przypominają dzieciom coś zupełnie innego. Zawdzięczają to wyobraźni, a tej nie obowiązują zasady racjonalnego myślenia, jest nieograniczona.

Książka ”Co widzisz” zainteresowała mnie tym, że tutaj to wierszyki są dopełnieniem ilustracji. Jej celem jest rozbudzenie wyobraźni dziecka i służy bardziej do oglądania niż do czytania.

Dobre strony booki

2B3 Studio Rafał Mikołajczyk
ul.Świętokrzyska 30 lok. 81
00-116 Warszawa

wyślij maila

współpraca

warsztaty i
spotkania autorskie

zamówienia

gdzie kupić

dobre strony booki

zobacz